Kæmpe opgaver for håndværkerne i Aalborg de kommende fire år

Det netop vedtagne budgetoplæg til anlægsudgifter i alt, for årene 2010-2013, er tilgængeligt. Vi har via vort medlemskab af Aalborg Erhvervsråd rekvireret tallene. Det er store beløb. For alle fire år er beløbet total 1.6 mia. kr.! Alene budget for bygge- og renoveringsprojekter er 931,4 mio. kr. Foreningens kontor er i besiddelse af alle beløb fordelt over årstal og de enkelte forvaltninger.

Hvis foreningens medlemmer er interesserede i disse, så kontakt: Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

På vores hjemmeside kan du også læse om foreningens model for samarbejde mellem små håndværksmestre, hvis de ønsker at gå sammen om udførelse af større byggeprojekter.

Svend Aage Suhr
Formand

Aalborg Haandværkerforening
Kattesundet 20
9000 Aalborg